Not Defteri Dizisi Fox Tv'de...

Vizyona geldiği dönemde büyük beğeni toplayan 'Ölü Ozanlar Derneği' filminde Robin Williams'ın canlandırdığı efsanevi öğretmen karakterinden esinlenerek uyarlanan 'Not Defteri' adlı dizi 26 Mart'tan itibaren her çarşamba 20:30'da Fox TV'de...

İdealist öğretmen Mahir'in yeni tayin olduğu okulda yaşadıklarını anlatacak dizinin başrolünde ise Fatih Al bulunuyor. Al'a Ebru Özkan ve Merve Oflaz eşlik ediyor. Dizinin arka planında ise kentsel dönüşüm, hikayeyi şekillendiren ana unsur olarak göze çarpıyor.

Not Defteri Oyuncu Kadrosu

Fatih Al – Mahir Soysal
Edebiyat öğretmeni. Hayatı büyük bir travma yüzünden altüst olmuş olsa da, öğrencileri için yapamayacağı şey yok. Bir zamanların efsane filmi, Ölü Ozanlar Derneği’ndeki Robin William’ın canlandırdığı John Keating’i hatırlatıyor.

EBRU ÖZKAN – Suna
Adaletli, yardımsever, dobra ve cesur. Edebiyata çok düşkün Konfeksiyon atölyesinde ustabaşı olarak çalışıyor. Mahir’in aşkı, en iyi arkadaşı ve en büyük desteği.

TARIK ÜNDÜZ – Ufuk
11 F öğrencisi… Egemen’in okuldaki en büyük rakibi… Bu rekabetin altında Selin’e beslediği karşılıksız duygularının etkisi var. Şımarık ve kibirli…

EKİN MERT DAYMAZ – Egemen
11 F öğrencisi… Okulun en saygı duyulan öğrencisi. Bir nevi adalet bekçisi. Ufuk’un başında olduğu çetenin karşısındaki en büyük rakip. Aynı sınıfta okuduğu, Selin’le beraberler ve birbirlerine körkütük aşıklar.

Beste Kökdemir – Selin Soral
11 F öğrencisi… Egemen’in kız arkadaşı. Okulun en zengin kızlarından biri… Egemen ve Ufuk çekişmesinin temelinde Selin var… Zengin bir ailenin kızı olmasına rağmen paraya değer vermeyen, sevecen, sıcak, iyi niyetli bir kız

Not Defteri Dizisinin Konusu Ne?

Bazen sıcak bazen hüzünlü hikayesiyle NOT DEFTERİ, izleyicileri, acıya inat mutluluğa, korkaklığa rağmen cesarete uzanan bir yolculuğa çıkaracak. Ve Mahir Öğretmen, öğrencilerinin hayatına dokunduğu gibi, ekran başındakilerin de yüreğine dokunacak.

Yeni kurulan sitelerde zengin ve rahat bir hayat süren öğrencilerle, mahallenin fakir kesiminde yaşayan öğrenciler arasındaki büyük çatışma, Dersaadet Lisesindeki şiddet ve huzursuzluğu tetiklemektedir. Yeni gelen edebiyat öğretmeni Mahir ise, sorunları çözmek için hem öğrencilerle, hem ailelerle ve hatta bazen meslektaşlarıyla karşı karşıya gelecektir. Not Defteri son bölümleri ile her çarşamba Fox Tv'de...

Not Defteri dizisinde tarih öğretmenini oynayan Merve Oflaz, "Dizimizi izleyenler, bu hikayede kendinden bir şeyler bulacak. Senaryo abartısız olduğu için izleyenler bu diziden kopamayacak" diyor.

Not Defteri; Ölü Ozanlar Derneği, Siyam Balığı ve Batı Yakası adlı üç filmden yola çıkılarak oluşturuldu. Dersaadet gibi mahallelerin bugün yaşadığı kentsel dönüşümle birlikte, o mahalledeki insanların dönüşümleri de ele alınıyor. Projeyi ilk duyduğumda gerçekten çok heyecanlandım. Yönetmenimiz Ilgaz Giritlioğlu, beni çağırıp senaryoyu okuttuğunda içimden "Vay be!" dedim. Projenin içinde olmayı çok istedim. Dizide 'İclal' isimli bir tarih öğretmenini canlandırıyorum. Öğrencilerini çok seven ama onlara ulaşmakta zorlanan bir eğitimci... 'İclal' kendini; asi öğrencilerine sözünü dinletebilmek, onları doğru yola sevk edebilmek için disiplinli, sert ve kuralcı görünmek zorunda hissediyor. Öğrencilerine karşı uyguladığı katı, disiplinli ve sert tavra karşın, onların harcanmaması için okul yönetiminin karşısında duruyor. Öğrencilerle kuracağı samimi ilişkinin onları daha da yoldan çıkaracağına inanan, bu yüzden onlara karşı mesafesini koruyan biri 'İclal'.

OKUL YILLARIM MÜKEMELDİ

'Not Defteri'ni izleyen herkes, bu hikayede kendinden bir şeyler bulacak. Dizi gerçekte yaşanılan sorunlardan ve kentsel dönüşümle ortaya çıkan çatışmalardan yola çıkılarak, abartısız senaryolaştırıldığı için izleyenler bu hikayeden kopamayacak. Benim çocukluğum da, okul yıllarım da mükemmel geçti. Belki biraz tembeldim ama yaramaz bir öğrenci değildim. Sınıfta biraz öne çıkanlardandım. Öğretmenlerimi hiç üzmedim. 'Gulyabani', ilk sinema filmi deneyimimdi. O yüzden benim için önemli. Belgrad Ormanı'nda karanlıkta çekim yaptık ve gerçekten çekimler esnasında ürktüm.
Bagikan :
+
Previous
Next Post »
0 Komentar untuk "Not Defteri Dizisi Fox Tv'de..."

 
Template By Kunci Dunia
Back To Top