Murat Akkoyunlu (Mansur) Boynu Bükükler Oyuncusu

mansur boynu bükükler dizisi

Murat Akkoyunlu Kimdir, Murat Akkoyunlu Biyografisi, Boynu Bükükler Mansur Kimdir?


Başarılı oyuncu Murat Akkoyunlu, Kanal D'nin yeni gençlik dizisi Boynu Bükükler dizisinin Mansur hoca rolü ile ekranlara dönüyor.
 Edebiyat öğretmenidir. Naifin başta gidenidir. Tam bir duygu insanıdır. Bu derece duygulu ve romantik bulunmasının nedeni bilinmemektedir. Kimine göre terk edilmiştir, kimine göre küçükken ceryan çarpmıştır. Mansur'un edebiyata olan düşkünlüğü, daha ilkokulda hocaları vasıtasıyla ayrım edilmiş ve derhal okuldan uzaklaştırılıp sanayide kaportacıya yönlendirilmiştir. Boynu Bükükler Mansur zihnine kazandığı pense, tornavida darbelerine dayanamayıp, çok büyük Ada'daki halasının yanına kaçmıştır. Halası, Mansur'un ileride çok büyük 1 yazar olacağına inanarak, idealleri mevzusunda Kendisine yardim vermiştir. Fakat Mansur'un yeteneksiz ve hoş his insanı olduğunu ayrım edince sağladığı yardımı kesmiş ve kendisini doğrudan doğruya edebiyat fakültesine yönlendirip, süratle durağan maaşa geçmesini elde etmiştir. Mansur'un büyük hayali 1 roman yazmaktır, fakat otuzüç yaşına dek yalnızca üç sayfa yazabilmiştir. Karşıda oturmamasına karşın his insanı olduğundan dolayı, her türlü gün vapura binmektedir. İki kez vapurdan düşmüş ve 1 kez simit götürürken martı vurmuştur. Uzaklara bakarken sıkça müfredattan geride artan Mansur, öteki hocalar gibi fazla da Parlayan 1 hoca değildir.

Murat Akkoyulu, 20 Mayıs 1973 yılında Bursa'da dünyaya gelmiştir. Bursa Tobav Gençlik Tiyatrosu’nda koyulan tiyatro işlerini, Bursa Devlet Tiyatrosu, Tevfik Gelenbe Tiyatrosu, Tiyatro Ti, Tiyatro Çisenti, Bugay üretim Prodüksiyon Tiyatrosu'larında sürdürdükten sonra, “godot’yu izlerken” oyunuyla katıldığı e.s.e.k. topluluğuyla “üçüncü nitelikten yaklaşan ilişkiler” oyununda da çalıştı. “Bizimkiler”, “Koltuk Sevdası”, “Cesur Kuşku” ve “İki arada” isimli dizilerde oynadı. TRT için çocuk yazılımları gerçekleştirdi.,“dar sahada kısa paslaşmalar” ve çakallarla dans isimli sinema filmlerinde rol elde etti.

Oynadığı tiyatro oyunları:
- Denizaltında 6 Tahammül Fersah
- Kaygan Zemin
- 27 Numara
- Üçüncü Türden Yakın İlişkiler II
- Godot2'u İzlerken
- Oğlum Adam Olacak
- Trafik Canavarını Gördünüz mü?
- Renkler Krallığı Tiyatro
- Dilekçe
- Boyacı
- Bebişler Karnavalı
- Bir İstanbul Masalı
- Dar
- Atıf'ın karısı Atifet
- Dış Kapının Mandalı
- İsli Sisli Puslu
- Boing Boing
- Dans Eden Eşşek
- Zilli Şıh


Oynadığı diziler:- Her şey Yolunda Merkez
- İşler Güçler
- Su'dan Sebepler
- Haneler
- Kolay Gelsin
- Kısmetim Otel
- İmkansız Aşk
- Zor Adam
- Büyük Umut
- Bekarlar
- İki Arada
- Efsane
- Yıldızların Altında
- Aşkım Aşkım
Bagikan :
+
Previous
Next Post »
0 Komentar untuk "Murat Akkoyunlu (Mansur) Boynu Bükükler Oyuncusu"

 
Template By Kunci Dunia
Back To Top